Szkółki i plantatorzy

Szkółki drzew i krzewów, plantatorzy borówek, malin, truskawek, gospodarstwa ogrodnicze to jedni z większych odbiorców automatycznych systemów nawodnień. W szkółkach roślin nawadnianie jest istotne na każdym etapie produkcji: od rozmnażania po uprawę roślin w pojemnikach czy gruncie.
Ze względu na różnorodnośc upraw, ich wymagań wodnych i sposobu podawania wody wykorzystywane są wszystkie rodzaje systemów nawadniających. Nawadnianaie zatem staje się najważniejszym zabiegiem agrotechnicznym.
Rodzaje systemów nawadniających występujące w szkółkach:

  • mikrozraszacze
  • linie kroplujące
  • taśmy kroplujące
  • kroplowniki indywidulane
  • zraszacze polowe
Różnorodność technik nawadniających w szkółkach jest chyba największa ze wszystkich rodzajów istalacji nawodnieniowej w szeroko rozumianym ogrodnictwie.  
Gospodarstwo ogrodnicze Socha - realizacja 2016

Gospodarstwo ogrodnicze Socha - realizacja 2016

Sterowanie nawożeniem poprzez mieszalnik nawozowy Blufert dozujące trzy mieszanki nawozów plus jeden kwas. W pełni kontrolujący stężenie Ec i pH w przygotowywanej mieszance nawozowej. Inwestycja oparta na 36 elektrozaworach sterujących cyklem nawadniania i nawożenia.
Szkółka kontenerowa Suków Papiernia Nadleśnictwo Daleszyce

Szkółka kontenerowa Suków Papiernia Nadleśnictwo Daleszyce

Montaż ramion zraszających polowych i tunelowych wraz budową przepompowni. Całość zasilana wodą pobieraną ze stojących zbiorników na wodę. W ramach naszej realizacji również montaż sterownika firmy Hortimax kontrolującego klimat w tunelach foliowych.
Gospodarstwo Ogrodnicze Banasiak - realizacja 2016

Gospodarstwo Ogrodnicze Banasiak - realizacja 2016

Gospodarstwo Ogrodnicze Banasiak specjalizuje się w produkcji truskawki. System nawadniania oparty został na taśmie kroplującej SAB TAPE , za automatyczne sterowanie systemem odpowiadają 20 szt,. elektrozaworów serii PGA 200 zarządzane sterownikiem ESP LXM. Natomiast dozownik Dosatron D 20S odpowiedzialny jest za optymalne podanie pożywki nawozowej