SYSTEMY FILTRACYJNE

PEŁNA AUTOMATYKA

SYSTEMY FERTYGACJI

Przepompownie

Sercem każdego systemu nawadniania jest pompownia. Zmiany w automatyce, nowe rozwiązania produktowe wiążą się niejednokrotnie z koniecznością rozbudowy czy modernizacji istniejących juz systemów. W ramach naszej działalności proponujemy szeroki wybór wysoce wydajnych pomp do deszczowni szpulowych oraz stałych instalacji. Proponujemy Państwu rozwiązania o różnym zastosowaniu na małych, jak i wielohektarowych obszarach, które pozwalają tłoczyć wodę z takich ujęć jak zbiorniki naturalne: rzeki, stawy, zbiorniki stojące, czy studnie: wiercone, kręgowe, głębinowe.schemat przepompowni

W skład instalacji przepompowni wchodzą najczęściej:
- zestaw hydroforowego
- przepustnice kołnierzowe
- naczynie przeponowe
- filtry żwirowe
- odpowietrzniki
- filtr siatkowy albo dyskowy
- zawór zwrotny
- wodomierz
- elektrozawór główny
- zawór trójdrożny (jeśli system wyposażony jest w automatyczne płukanie)
- sondy PH, EC itp.


Charakterystyka pracy zestawu pompowego:
-
możliwość płynnej regulacji obrotów/ciśnienia
- zabezpieczenie przed przeciążeniem i niedociążeniema
- praca pomp w systemie zmiennym
- zabezpieczenie przed suchobiegiem
- stabilna podstawa z wibroizolatorami
- dowolne możliwości startu (spadek ciśnienia lub poprzez sygnał zewnętrzny)

Uprawa borówki amerykańskiej i jagody kamczackiej

Uprawa borówki amerykańskiej i jagody kamczackiej

Plantacje borówki amerykańskiej i jagody kamczackiej w okolicach Krośniewic. Trzy niezależne systemy o różnym stopniu zaawansowania. Przy okazji nawodnienia realizowana jest również fertygacja za pomocą dozowników Dosatron oraz mieszalnika nawozowego Blufert. Dodatkowo magazynowanie wody w zbiorniku z blachy falistej, uzupełniane automatycznie.
Szkółka drzew i krzewów w Ząbkowicach Śląskich

Szkółka drzew i krzewów w Ząbkowicach Śląskich

Modernizacja obejmowała wykonanie rurociągów w technologii PVC przy wykorzystaniu istniejących elementów pompowni. Zasilanie w wodę za pomocą dwóch pomp poziomych pracujących równolegle. Równoległa praca pomp na wypadek awarii. Płynna regulacja ciśnienia w rurociągu poprzez regulator PID i falownik.
Plantacja jagody kamczackiej

Plantacja jagody kamczackiej

Nawadnianie przy pomocy pompy głębinowej sterowanej przetwornikiem częstotliwości. Ze względu na dużą ilość żelaza w wodzie wykorzystano zbiornik hydroforowy o pojemności 2000l jako zbiornik napowietrzający. Dodatkowo do zbiornika doprowadzono powietrze przy wykorzystaniu sprężarki, co poprawiło wytrącenie tlenków żelaza. System dwóch filtrów żwirowych z automatycznym płukaniem kontrolowanym sterownikiem wykorzystującym pomiar różnicy ciśnień. Woda oprócz nawodnienia jagody również wykorzystana przy hodowli bydła.
Plantacja borówki koło Obornik

Plantacja borówki koło Obornik

Modernizacja pompowni polegała na zmianie źródła zasilania w wodę plantacji. Głównym źródłem stał się zbiornik otwarty samoczynnie uzupełniany ze studni głębinowej. Pompa zasilająca plantację sterowana włącznikiem ciśnieniowym. Ze względu na pobór wody brudnej do nawadniania zmontowano filtr żwirowy wyposażony w zawór trójdrożny umożliwiający samoczynne płukanie.