Agrokultura

Podstawowym celem stosowania nowoczesnych systemów nawadniających w agrokulturze jest uzyskanie wymiernych korzyści produkcyjnych oraz ekonomicznych.

Do nawadniania upraw polowych stosuje się: ramiona zraszające, zraszacze polowe, mikrozraszacze, taśmy, linie kropkujące oraz kroplowniki indywidualne. Właściwy dobór nawadniania zależny jest od rodzaju uprawy.

Ramiona deszczujące
Zapewniają bardzo dużą dokładność podlewania umożliwiając oszczędne gospodarowanie wodą. Bogaty wybór urządzeń pozwala na zaprojektowanie i wykonanie deszczowni ściśle odpowiadającej wymaganiom danej uprawy. W zależności od zapotrzebowania mamy możliwość zastosowania różnych dysz i rur nawadniających.
Opis produktu

Zraszacze polowe
Stosowane są do nawadniania polowych upraw warzywnych, szkółek roślin ozdobnych i szkółek leśnych oraz do ochrony antyprzymrozkowej w sadach i na plantacjach. Zraszacze polowe występują w wersji plastikowej i mosiężnej oraz w wersji sektorowej i pełnoobrotowej. Zasięg działania zraszaczy wynosi od kilku do kilkudziesięciu metrów. Oferujemy zraszacze polowe firm NAANDANJAIN, PERROT, PALAPLAST.

Taśmy kroplujące
Do precyzyjnego nawadniania sezonowych upraw polowych większość rolników wybiera taśmy kroplujące ze względu na zwiększenie wydajności jak i obniżenia kosztów produkcji sadowniczej i rolniczej. Zdecydowanie największymi odbiorcami taśm kropkujących są producenci: ogórka, malin, truskawek, pomidora, papryki.
Opis produktu

Linie kroplujące
To trwałe, efektowne i niezawodne w swoim działaniu przewody z wbudowanym wewnątrz emiterem. Znajdują szerokie zastosowanie w uprawach polowych, pod osłonami, w sadownictwie, terenach zieleni. Cechuje ją elastyczność, długa żywotność oraz precyzja nawadniania. Linie kroplujące występują w trzech rodzajach: bez kompensacji ciśnienia, podziemna oraz z kompensacją ciśnienia. Kompensacja ciśnienia zapewnia jednakowy wypływ wody z każdego kroplownika oraz pozawala na układanie dłuższych ciągów.

Kroplowniki indywidualne
Używane w uprawach gruntowych, na podłożach sztucznych i w pojemnikach, w szkółkach, szklarniach, a także w ogrodach. Kroplownik indywidualny to element emitujący wodę wkłuwany w rurę polietylenową w dowolnym miejscu. Rozstaw kroplowników na rurze uzależniony jest od rozstawy pojemników czy nasadzeń na plantacji. Kroplowniki indywidualne mogą być dodatkowo wyposażone w dwójniki lub czwórniki kompletne ( z wężykami 0.7 m zakończonymi kroplospływami do wbijania w grunt ), za pomocą których z jednego kroplownika można rozdzielić wodę na dwa lub cztery punkty kapiące.
Opis produktu