Kroplowniki indywidualne

Jeżeli młode drzewa i krzewy mają być silne i zdrowe należy im stworzyć odpowiednie warunki
sprzyjające szybkiemu rozrostowi systemu korzeniowego na odpowiedniej głębokości pod powierzchnią gruntu.

mikronawodnienieDo korzeni powinna być doprowadzona odpowiednia ilość wody, tlenu i różnych substancji odżywczych. Często system korzeniowy znajduje się w mocno zagęszczonej lub mało przepuszczalnej glebie, co znacząco utrudnia filtrację wody i powietrza. System RZWS (Root Zone Watering System) został zaprojektowany specjalnie z myślą o takich przypadkach, zapewniając jednocześnie optymalny rozwój systemu korzeniowego w głębszych i płytszych warstwach gruntu. RZWS posiada opatentowany system StrataRoot zawierający serię wewnętrznych przegród, które kierują wodę w odpowiednie punkty, zapewniając również odpowiednia sztywność konstrukcji cylindra. Cylinder jest kompletny i gotowy do montażu, dzięki czemu zyskujemy więcej czasu na instalację innych elementów. Dodatkowo RZWS jest bardzo wszechstronny (może pracować na sekcji z linia kroplująca lub ze zraszaczami statycznymi) oraz odporny na akty wandalizmu (dzięki zamkniętej budowie chroniącej elementy wewnętrzne).

emiter 0,25 0,40 0,55 0,70 0,85 1,00
0,60 l/h 0,37 0,46 0,54 0,60 0,66 0,71
0,90 l/h 0,55 0,69 0,80 0,90 1,00 1,07
1,20 l/h 0,75 0,92 1,07 1,20 1,32 1,41

To trwałe, efektywne, precyzyjne i niezawodne w działaniu elementy systemu nawadniającego. W naszej ofercie znajdują się najwyższej jakości kroplowniki labiryntowe z turbulentnym przepływem wody, z kompensacją ciśnienia i antykapaczem zamykającym wypływ wody przy spadku ciśnienia w instalacji.


Kroplowniki dostarczają wodę roślinom bezpośrednio do ich strefy korzeniowej za pomocą małych, równomiernych dawek. Znajdują szerokie zastosowanie w nawadnianiu wielu rodzajów upraw: winnic, kwiatów, uprawach szklarniowych, roślin doniczkowych. Idealnie sprawdzają się w terenie o dużym kącie nachylenia oraz tam gdzie konieczne jest zastosowanie długich ciągów kroplujących.
Kroplownik indywidualny to element emitujący wodę wkłuwany w rurę polietylenową w dowolnym miejscu. Rozstaw kroplowników na rurze uzależniony jest od rozstawy pojemników czy nasadzeń na plantacji. Kroplowniki indywidualne mogą być dodatkowo wyposażone w dwójniki lub czwórniki kompletne ( z wężykami 0.7 m zakończonymi końcówkami do wbijania w grunt ), za pomocą których z jednego kroplownika można rozdzielić wodę na dwa lub cztery punkty kapiące.