Email
biuro@firmacontra.pl
Telefon
56 664 49 44
Podstawą jest usunięcie wody z systemu. Najlepiej wykonać zabiegi zabespieczające, przed przymrozkami, ponieważ woda zalegająca w rurach może uszkodzić złączki,elektrozawory i rury.
O czym musimy pamiętać przy konserwacji naszego systemu?
Po pierwsze zaczynamy od zakręcenia dopływu wody do systemu. Zaleca się drenaż,by sprawdzić,czy zawór jest mocno zaciśniety oraz umieścić na nim informację "nie otwierać", aby mieć pewność, że nikt nie będzie go używał w okresie zimowym.
Bardzo często za takim zaworem w studzience elektrozaworowej jest umieszczany zawór, pod który można podłaczyć kompresor. W niektórych przypadkach taki zawór jest montowany w skrzynce poboru wody, w takim wypadku to właśnie tam podłączamy się kompresorem.
http://enawadnianie.pl/zlaczka-do-kompresora-p-2153.html
Istnieje wiele możliwości i rozwiązań montażu takiego zaworu z końcówką do kompresora, z reguły chodzi o to, aby podłączyć kompresor między zaworami elektromagnetycznymi a zródłem wody. Po podłączeniu kompresora ręcznie otwieramy każdy z elektrozaworów i właczamy kompresor. Dzięki sprężonemu powietrzu woda,która pozostała w elektrozaworze, rurze oraz zraszaczach zostanie wypchnieta na zewnatrz. Przedmuchujemy system do momentu, aż ze zraszaczy, zamiast wody zacznie wydobywać się powietrze. Nastepnie zamykamy elektrozawór i postępujemy tak samo przy każdej kolejnej sekcji nawadniania. Złe zabespieczenie systemu na zimę może prowadzić do pękania zaworów elektromagnetycznych. Zdarza się nieraz, że pęka obudowa zraszacza. Warto więc zadbać o dobre odpowietrzanie, aby wiosną nie narazić się na niepotrzebne koszty. Dzięki przygotowaniu systemu nawadniania na zimę wiosenne podlewani odbywać się będzie sprawnie.