Dozowniki Mazei

Działanie dozownika inżektorowego oparte jest na zasadzie przepływu wody przez zwężkę Venturiego. Wykorzystywany jest efekt różnicy ciśnień przy przepływie wody przez mały otwór. Różnica ciśnień między wlotem a wylotem z inżektora, wywołuje efekt ssania wewnątrz konstrukcji, czego konsekwencją jest zasysanie cieczy.

Efekt ssania wykorzystywany jest do mieszania z wodą nawozów i rozpuszczalnych w wodzie związków chemicznych. Inżektory posiadają unikalną konstrukcję pozwalającą na rozpoczęcie pracy już wtedy, gdy ciśnienie na wylocie jest mniejsze o 18% od  ciśnienia wlotowego. dozownik inzektorowy mazeiPełen efekt ssania osiągają, gdy ta różnica wynosi 50%. Wykonane są z odpornego chemicznie propylenu. 
Montowane zestawy dozujące na bazie zwężek są dostępne w rozmiarach 3/4", 1".

Inżektory montowane są w BY-PASIE, w którym na rurze głównej zamontowany jest zawór pełniący rolę regulatora ciśnienia. Poprzez przytłumienie przepływu przez główny zawór kierujemy część wody na zwężkę . Przepływająca przez zwężkę woda powoduje powstanie różnicy ciśnień, dzięki której zasysana jest pożywka lub nawóz. Pod zwężką zamontowany jest zawór regulujący ilość zasysanej cieczy oraz zawór zwrotny. Zawór całkowicie zamykamy, gdy nie nawozimy roślin.

dozownik
Inżektor 3/4"
zakres wydajności zasypywanej pożywki: od 4 l/h do 60 l/h
zakres ciśnień wejściowych: od 1,5 do 6,0 atm

Inżektor 1"
zakres wydajności zasypywanej pożywki: od 40 l/h do 240 l/h
zakres ciśnień wejściowych: od 1,5 do 6,0 atm

Inżektor 1 1/2"
zakres wydajności zasypywanej pożywki: od 56 l/h do 681 l/h
zakres ciśnień wejściowych: od 1,5 do 6,0 atm

Inżektor 2"
zakres wydajności zasypywanej pożywki: od 96 l/h do 980 l/h
zakres ciśnień wejściowych: od 1,5 do 6,0 atm